Internet Effectiveness Awards 2022

  • Nejvýznamnější česká soutěž efektivity digitálních projektů
  • Pořádá Asociace dodavatelů internetových řešení
  • Přínos digitálních projektů hodnotí odborná porota
  • Již 15 let na českém trhu
  • Ověřte si efektivitu svého projektu
Nominace do IEA22 uzavřeny
Jak vybíráme vítěze
IEA hodnotí efektivitu

Porota posuzuje efektivitu přihlášených projektů na základě jasně měřitelných čísel nebo splnění stanovených cílů. Měřítkem je tedy přesné a číselné vyjádření efektivity: ROI (return of investment), KP (konverzní poměr), PNO (podíl nákladů na obratu) nebo ROAS (return on advertising spend) či jiné. Jestliže přihlášený projekt číselné metriky neuvádí, porota hodnotí písemné odůvodnění splnění cílů, efektivity a přínosů.

Projekt je nezbytné nominovat do jedné kategorie dle oboru (např. Obchody, služby a řemesla) a zároveň alespoň do jedné kategorie dle typu řešení (např. E-commerce B2C, Mobilní aplikace nebo brandová kampaň). Jeden projekt ale můžete nominovat do více kategorií podle typu řešení. Každou takovou přihlášku je potřeba podat zvlášť.

Přihláška do IEA22

Nejdříve pečlivě vyplňte online přihlášku do soutěže a raději si vždy 2× ověřte, zda jsou vámi zadaná čísla správná. Jestliže nepracujete s číselnými metrikami efektivity, věnujte o to větší pozornost písemnému odůvodnění splnění cílů, efektivity a přínosů vašeho řešení. Může se stát, že vás po odeslání přihlášky ještě požádáme o doplnění některých údajů. Projekty, u kterých nebude doložena efektivita čísly nebo slovním odůvodněním, nemohou být do soutěže zařazeny.

Soutěží velké korporace, start-upy i státní instituce

Soutěž je rozdělena podle oborových kategorií, ale i podle typu projektu. Soutěžit tak mohou webové prezentace, e-shopy, mobilní aplikace, start-upy, projekty z neziskového sektoru a obecně prospěšné projekty a také online projekty a služby státní správy.

Prestižní Grand Prix –⁠ nejlepší z nejlepších

Každý rok vyhlašujeme také cenu Grand Prix. Tu získá projekt, který obdrží nejvyšší hodnocení napříč všemi kategoriemi. De facto se tak jedná o absolutního vítěze soutěže. Ale to není vše! :-) Vítěz Grand Prix si odnese také výjimečnou skleněnou cenu z dílny legendární sklárny Moser.

Jak hodnotí soutěž vítězové?
Odesláním formuláře berete na vědomí zásady zpracování osobní údajů.